SON EKLENENLER
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Sağlık Meslek Liselerinde Kontenjan azaltılacak

Sağlık Meslek Liselerinde Kontenjan azaltılacak

Sağlık meslek liselerinin yeni bölümlerinde yani Sağlık Hizmetleri Bölümlerinde ( Sağlık Bakım Teknisyenliği, Hemşire Yardımcılığı ve Ebe Yardımcılığı ) önümüzdeki senelerde kontenjan azaltılacak.

Sağlık Bakanlığından alınan ilgi yazıda “Sağlık Hizmetleri” alanının Hemşire yardımcılığı, Ebe yardımcılığı ve Sağlık bakım teknisyenliği altında tanımlanan mesleklerle ilgili ihtiyaçlar belirlenmiştir.

Tanımlanan ihtiyaç listesine göre ileriki yıllarda Arz/İhtiyaç dengesinin sağlanabilmesi, işgücü fazlalığı ya da yetersizliği oluşmaması için “Sağlık Hizmetleri” alanı ve dallarında ihtiyaç listesine uygun kontenjanların belirlenmesi istenmiştir.

Bu doğrultuda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında “Sağlık Hizmetleri” alanı kontenjanları tüm okullarımızda birer ( 1 ) şube azaltılacaktır. Azaltma işlemlerinden sonra okul içindeki alanların yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç duyulması durumunda sektör ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak uygun bulunan alanların açılması için Genel Müdürlüğümüze teklif edilmesi sağlanacaktır.

Ercan DEMİRCİ

Bakan a.

Müsteşar Yardımcısı

Yazının orjinali aşağıdadır. Büyütmek için üzerine tıklayınız

Sağlık Meslek Liselerinde Kontenjan azaltılacak
Sağlık Meslek Liselerinde Kontenjan azaltılacak
Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sağlık Meslek Lisesi Kitapları ve Modülleri, Tıbbi Terimler Sözlüğü, Sağlık Olsun Dergisi