Öğretmenlerin Sınıf içi kullanacakları 75 Digital araç

Öğretmenlerin Sınıfta Biçimlendirici Değerlendirmeyi Desteklemek İçin Kullanabilecekleri 75 Dijital Araç ve Uygulama

Öğretmenlerin Sınıfta Biçimlendirici Değerlendirmeyi Desteklemek İçin Kullanabilecekleri 75 Dijital Araç ve Uygulama
 1. Animoto – Öğrencilere belirli bir derste öğrendiklerini 30 saniyelik kısa bir paylaşım videosu yapma yeteneği verir.
 2. AnswerGarden – Çevrimiçi beyin fırtınası veya yoklama için bir araç olan eğitimciler, öğrencilerin gerçek zamanlı sorularını görmek için bu gerçek zamanlı aracı kullanabilirler.
 3. The Answer Pad – Öğretmenlerin web veya uygulamayı kullanan öğrencilerden veri yakalamalarını sağlar ve çevrilmiş veya harmanlanmış sınıf için ideal olarak lanse edilir.
 4. AudioNote – Öğrenci işbirliği için hem ses hem de not yakalayan bir ses kaydedici ve not defteri kombinasyonu.
 5. Backchannel Chat – Bu site Twitter’da öğretmen tarafından yönetilen bir sürüm sunuyor. Anlık ileti dizisinin bir uzantısı, sohbeti yakalamak, bir etiket bulutu oluşturmak ve ileti dizisinin odağı olarak hangi yüzeyleri görmek olabilir.
 6. Biblionasium – Bu çevrimiçi, güvenli ve basit kitap ağı, öğretmenlerin öğrencilerin okudukları kitapları (dijital okuma günlüğü) görüntülemelerini, öğrenciler için okuma zorlukları oluşturmasını ve ilerlemeyi izlemelerini sağlar. Öğrenciler ayrıca sitedeki akranlarına kitap inceleyebilir ve önerebilirler.
 7. BookSnap – Şu anda bu uygulama yalnızca iOS için kullanılabilir olsa da, öğrencilerin metinlerle ve diğer öğrencilerle etkileşime girmeleri için gerçekten dijital bir yol sunmaktadır.
 8. Buncee – Öğrencilerin ve öğretmenlerin sınıftaki kavram ve fikirleri görselleştirmesine, iletişim kurmasına ve onlarla etkileşime geçmesine yardımcı olan bir oluşturma ve sunum aracı.
 9. Chatzy – Özel bir ortamda geri kanal konuşmalarını desteklemek için Chatzy’yi kullanın. Bu canlı sohbetler sınıf tartışması için harika yardımcılar oluşturur, çıkış biletleri sağlar veya sınıf bittikten sonra bir tartışmaya devam eder.
 10. ClassKick – Bu uygulama öğretmenler öğrenciler için ödev göndermek için izin verir, böylece hem öğretmen hem de akranları ödev hakkında geribildirim sağlayabilir. Öğrenciler ilerlemelerini ve çalışmalarını izleyebilirler.
 11. ClassPulse – Daha işbirlikçi bir ortam oluşturarak sınıf dışında öğrenci katılımını artıran bir mobil ve web uygulaması.
 12. Coggle – Öğrenci düşüncesini anlamak için tasarlanmış bir zihin haritalama aracı.
 13. Kavram Tahtası – Bu yazılım, zihin eşlemesine benzer şekilde, ancak görsel ve metinsel girişler kullanarak ekip işbirliğini görsel bir biçimde kolaylaştırır. Tabletler ve PC’lerle uyumlu olan Conceptboard, birden fazla cihazdan çalışabilir.
 14. Crowdsignal – Çevrimiçi anketler, kısa testler ve sorular oluşturmanın hızlı ve kolay yolu. Öğrenciler cevaplarını sağlamak için akıllı telefonları, tabletleri ve bilgisayarları kullanabilir ve raporlar için bilgiler iptal edilebilir.
 15. Dotstorming – dijital yapışkan notlar gönderilecek ve oy veren bir beyaz tahta uygulaması. Bu araç, sınıf tartışması oluşturmak ve farklı konular ve sorular üzerinde beyin fırtınası yapmak için en iyisidir.
 16. Educreations Interactive Beyaz Tahta – Öğrencilere anlama ve kavramalarını paylaşma aracı sağlayan bir beyaz tahta uygulaması.
 17. Edulastic – Öğretmenlerin hızla standartlara uygun değerlendirmeler oluşturmalarını ve öğrenmeyi ayarlamak için öğrencilerden anında geri bildirim almalarını sağlar.
 18. eSurvey Creator – Öğretmenlerin anketleri ve anketleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarını sağlayan bir araçtır. Ücretsiz bir seçenek var, ancak sınırlı bir süre için.
 19. Five Card Flickr – Görsel düşünceyi geliştirmek için tasarlanan bu araç, Flickr’daki fotoğraflardan etiket özelliğini kullanır.
 20. Flipgrid – Bu araç yakın zamanda güncellendi. Öğrenciler istemlere yanıt vermek için 15 saniyeden 5 dakikaya kadar videolar kullanabilir; öğretmenler ve akranları geri bildirim sağlayabilir.
 21. ForAllRubrics – Bu yazılım tüm öğretmenler için ücretsizdir ve iPad, tablet veya akıllı telefonunuzdaki rubrikleri içe aktarmanıza, oluşturmanıza ve puanlamanıza olanak tanır. İnternet erişimi olmadan çevrimdışı olarak veri toplayabilir, puanları otomatik olarak hesaplayabilir ve değerlendirme listelerini PDF veya elektronik tablo olarak yazdırabilir veya kaydedebilirsiniz.
 22. Formative – Bu çevrimiçi, tüm öğrenci yanıt sistemi öğretmenlere öğrencilere etkinlik atama, sonuçları gerçek zamanlı olarak alma ve ardından öğrencilere anında geri bildirim sağlama fırsatı sunar.
 23. FreeOnlineSurveys – Öğretmenlerin anketleri, kısa sınavları, formları ve anketleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarını sağlar.
 24. Google Forms – Öğrencilerin akıllı telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları kullanarak gerçek zamanlı olarak birlikte çalışabileceği belgeler oluşturmanıza olanak tanıyan bir Google Drive uygulaması.
 25. GoSoapBox – 30’dan az öğrenci için ücretsiz olan bu tüm öğrenci yanıtlama sistemi Kendi Cihazınızı Getirin (BYOD) modeliyle çalışır, bu nedenle bir tıklama için ücret alınmaz. Benim için en ilgi çekici özelliklerden biri de Confusion Meter.
 26. iBrainstorm – Öğrencilerin ekranda ekran kalemi veya parmağını kullanarak projelerde işbirliği yapmalarını sağlayan bir iPad uygulaması.
 27. Kahoot – Öğretmenlerin internet içeriğini kullanarak testler oluşturabilecekleri oyun tabanlı bir sınıf yanıt sistemi.
 28. Kaizena – Öğrencilere dijital olarak yüklenen çalışmaları hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağlamak için çevrimiçi bir araç. Öğretmenler, sözlü geri bildirim vermek ve öğretmen tarafından oluşturulan, yeniden kullanılabilir kaynakları öğrenci çalışmalarına eklemek için vurgulayabilir veya konuşabilirler.
 29. Lino – Öğrencilerin öğrenmeleri hakkında soru veya yorum sağlayabilmeleri için yapışkan notların sanal bir corkboardu. Bunlar çıkış biletleri gibi veya bir ders sırasında kullanılabilir.
 30. Mentimetre – Bir öğretmenin sorduğu herhangi bir soruya oy vermek için öğrenci katılımını artırarak cep telefonları veya tabletler kullanmanızı sağlar.
 31. Micropoll – Anketleri hızla oluşturmak ve yanıtları analiz etmek için harika bir araç. Anketler web sitelerine de yerleştirilebilir.
 32. Naiku – Öğretmenler, öğrencilerin mobil cihazlarını kullanarak cevaplayabilecekleri sınavları kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturabilir. Bir dersten önce ve sonra anlayış kontrol etmek için harika.
 33. Nearpod – Bu araç, tüm öğrenci yanıt sistemi gibi yalnızca öğrenci öğrenimi kanıtlarını toplamakla kalmayıp, topladığınız verilere dayanarak farklılaştırılmış dersler de oluşturabileceğiniz için iyidir. Temel sürüm (30 veya daha az öğrenci) ücretsizdir.
 34. Obsurvey – Anketleri, anketleri ve anketleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun.
 35. Padlet – Öğrencilere ortak projeler oluşturmaları ve tasarlamaları için esasen boş bir tuval sağlar. Beyin fırtınası için harika.
 36. Pear Deck – Öğrencilerin akıllı cihazları aracılığıyla katılabilecekleri interaktif sunumlar planlayın ve oluşturun. Sınırlı ücretsiz kullanım ve benzersiz soru türleri sunar.
 37. Peergrade – Öğretmenlerin ödev oluşturmasına ve değerlendirme listesi yüklemesine olanak tanıyan bir platform. Öğrenciler iş yükler ve değerlendirme listesine göre gözden geçirmeleri için anonim olarak akran çalışmalarına atanırlar.
 38. Piazza – Öğretmenlerin ders, ödev ve ödev yüklemelerine olanak tanıyan bir platform; öğrenci soruları oluşturmak ve cevaplamak; ve öğrencileri sınıf içeriği hakkında sorgulamak. Bu araç, orta öğretim sonrası öğretim formatlarını taklit ettiği için yaşlı öğrenciler için daha uygundur.
 39. Pick Me!– Rasgele öğrenci seçimini kolaylaştıran bir iPod, iPad veya iPhone için kullanımı kolay bir uygulama. Kolaylık sağlamak için derse göre düzenlenebilir.
 40. PlayPosit – Öğretmenlerin, öğrencilerin konuyla ilgili bildiklerini araştırmak için biçimlendirici değerlendirme özellikleri (duraklamalar ve sorular) eklemelerine izin veren etkileşimli bir video ve değerlendirme aracı. Öğretmenler, YouTube, Vimeo ve diğerleri gibi popüler sitelerden bir video içeriği kütüphanesinden seçim yapar.
 41. Plickers – Öğretmenlerin, öğrenci cihazlarına ihtiyaç duymadan gerçek zamanlı biçimlendirici değerlendirme verileri toplamasına olanak tanır . Tek cihazlı sınıf için mükemmeldir.
 42. Poll Everywhere  – Öğretmenler bir geri bildirim anketi oluşturabilir veya soru sorabilir. Öğrenciler çeşitli şekillerde yanıt verir ve öğretmenler sonuçları gerçek zamanlı olarak görür. Açık uçlu sorularla, yanıtı toplamak için veri yakalayabilir ve etiket bulutlarını döndürebilirsiniz. Kullanıcı sayısında bir sınırlama vardır.
 43. Pollmaker – Bir soruya birden fazla cevap vermek gibi bazı benzersiz özelliklere sahip popüler bir yoklama aracı.
 44. ProProfs – Hızlı testler, anketler ve anketlerle bilgi oluşturun ve test edin.
 45. Sıra – Twitter’ı yansıtan ve öğretmenlerin soruları ve öğrencilerin ileti dizisi aracılığıyla yanıt vermelerini sağlayan ücretsiz eğitim sohbet aracı. Öğrenciler metin veya video yoluyla yanıt verebilir ve araç, öğretmenlerin video yoluyla bir konuyu tanıttığı ve öğrencileri katılımcı kaynaklara bağladığı “yolculuklara” izin verir. Birimlerin başında, ortasında veya sonunda biçimlendirici değerlendirme verileri toplamak için idealdir.
 46. Quia  – Öğretmenler oyunlar, sınavlar, anketler ve daha fazlasını oluşturabilir ve diğer eğitimcilerden mevcut sınavların veritabanına erişebilir.
 47. Quick Key Mobile Grading App – Daha iyi öğrenci katılımı için doğru işaretleme, anında puanlama ve anında geri bildirim ile öğretmenlere yardımcı olur.
 48. QuickVoice Recorder – iPhone veya iPad için sınıfları, tartışmaları veya diğer proje ses dosyalarını kaydetmenizi sağlayan başka bir ücretsiz ses kayıt uygulaması. Sunumlarda kullanmak için kayıtlarınızı bilgisayarınızla kolayca senkronize edebilirsiniz.
 49. Quizalize – Öğretmenlerin öğrenciler için kolayca sınavlar ve ödev oluşturmasına olanak tanıyan harika bir araçtır. Öğretmenler daha sonra öğrencilerin nasıl yaptığını görebilir ve iyileştirilecek alanları belirleyebilirler.
 50. Quizlet – Çevrimiçi ve mobil bir cihaz aracılığıyla ilgi çekici ve erişilebilir olan Flashcards, testler, quizler ve çalışma oyunları oluşturun.
 51. RabbleBrowser – Bir liderin işbirliğine dayalı bir tarama deneyimini kolaylaştırmasına olanak tanıyan bir iPad uygulaması.
 52. Random Name/Word Picker – Bu araç, öğretmenin bir sınıf listesi girmesini sağlar ve rastgele ad seçmeyi kolaylaştırır. Ayrıca bir anahtar kelime listesi ekleyebilir ve sınıfın bir öğrenciye tanımları sağlayarak kelimeyi tahmin etmesini istemek için aracı kullanabilirsiniz.
 53. RealtimeBoard – Öğretmenler öğrencileri gerçek zamanlı olarak davet edebilir ve tüm sınıfla işbirliği yapabilir.
 54. Remind  – Öğretmenlerin öğrencilere metin yazmasını ve ebeveynlerle iletişim halinde kalmasını sağlayan ücretsiz bir araç. Kullanımı kolay harika bir ‘anlama kontrolü’ aracı.
 55. Seesaw – Bu araç, öğretmenlerin ebeveyn iletişimini geliştirmesine yardımcı olur ve biçimlendirici değerlendirmeyi kolaylaştırırken, öğrenciler platformu öğrenmelerini belgelemek için kullanabilir.
 56. ShowMe Interactive Whiteboard – Öğrencilerin ve öğretmenlerin anlayışı kontrol etmek için kullanabileceği başka bir beyaz tahta aracı.
 57. Socrative – Öğrencileri akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler kullanarak meşgul eden alıştırmalar ve oyunlar.
 58. Sparkpost – Adobe’nin bu uygulaması öğretmenlerin biletlerden çıkmak için grafik ve görsel eklemelerine izin veriyor.
 59. Spiral – Öğretmenlere biçimlendirici değerlendirme geri bildirimlerine erişim sağlayan hızlı bir araç.
 60. SurveyMonkey – Öğretmenler çevrimiçi anketler ve anketler oluşturabilir ve sunabilir. (Not… Bu, aylık bir ücret gerektiren bir uygulamadır, ancak anket veya anket gereksinimlerinize bağlı olarak belki de maliyete değer.)
 61. SurveyPlanet – Öğretmenlerin öğrenci öğrenmelerini ölçmek için kullanabileceği başka bir anket oluşturma aracı.
 62. Tagxedo – Öğrenci fikir birliğini incelemenizi ve diyaloğu kolaylaştırmanızı sağlayan bir etiket bulutu üreticisi.
 63. Triventy – Öğretmenlerin öğrencilerin gerçek zamanlı olarak aldığı sınavlar oluşturmasını sağlayan ücretsiz bir sınav oyun platformu. Bu canlı testler öğretmenlere öğrencilerin sınıf kavramlarını anlama konusunda gerçek zamanlı veriler sağlar. Öğrenciler sınav sorularına cevap vermek için bireysel cihazlara ihtiyaç duyarlar (mobil cihazlarla ve dizüstü bilgisayarlarla uyumludur).
 64. Typeform – Öğretmenlerin grafik öğeler eklemesine izin veren bir anket oluşturma aracı.
 65. Verso – Bir geri bildirim aracı olarak tanımlanan bu uygulama, öğretmenlerin bir URL kullanarak öğrenme ayarlamasına olanak tanır. Yönler için alan sağlanmıştır. Öğrenciler uygulamayı indirir ve ödeve yanıtlarını girerler. Daha sonra yorumlarını yayınlayabilir ve başkalarının yorumlarına yanıt verebilirler. Öğretmen yanıtları gruplandırabilir ve katılım seviyelerini kontrol edebilir.
 66. Vocaroo– Kullanıcıların yazılıma ihtiyaç duymadan ses kayıtları oluşturmalarını sağlayan ücretsiz bir hizmet. Kaydı kolayca slayt gösterilerine, sunulara veya web sitelerine gömebilirsiniz. Ortak grup çalışması ve sunumlar için harika.
 67. VoiceThread – Belgeler, diyagramlar, videolar, resimler veya neredeyse her şeyde sohbet oluşturmanızı ve paylaşmanızı sağlar. Bu işbirliğine dayalı öğrenci tartışmasını ve çalışmasını kolaylaştırır.
 68. Voxer – Bu ses kayıt aracını öğrencilerin fikirlerini ve ödevlerini dinlemelerine ve değerlendirmelerine olanak sağlamak için kullanmayı düşünün. Ebeveynlere kayıt gönderebilirsiniz, böylece öğrencilerinin nasıl çalıştığını duyabilir, öğrencilerin çalışmaları hakkında sohbet etmelerine izin verebilir veya öğrencilere geri bildirimde bulunabilirler.
 69. Wordables – Kelime Bulutu Tahmin Oyunu. Bu uygulama öğrenme kanıtı ortaya çıkarmak veya bir konu hakkında arka plan bilgisi belirlemek için izin verir. Bu kelime bulutları, konuyla ilgili bir ipucu oluşturan daha küçük sözcüklerden oluşan bir buluttan oluşan resimlerdir.
 70. WordArt – Bu kelime bulutu oluşturucu, kullanıcının belirlediğiniz bir web sitesine bağlanmak için her kelimeyi etkin bir bağlantı yapmasına olanak tanıyan ek bir özelliğe sahiptir.
 71. Wordle – Yanıtları toplamaya ve tartışmayı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için girilen herhangi bir metinden etiket bulutları oluşturur.
 72. WordSalad – Bu uygulama sağladığınız metinden kelime bulutları üretir ve bunlar ihraç ve paylaşılabilir.
 73. XMind – Bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda kullanım için bir zihin haritalama yazılımı.
 74. Yacapaca – Öğretmenlerin kolaylıkla sınavlar oluşturmasına ve atamasına izin verir.
 75. Zoho Survey – Öğretmenler, öğrencilerin mobil cihazlar kullanarak erişebilecekleri ve alabilecekleri anketler oluşturabilir. Öğretmenler sonuçları gerçek zamanlı olarak görebilir.

Anahtar Kelimeler;

Sınıf içi digital uygulamalar, sınıfta ölçme değerlendirme araçları, okulda öğretmenlerin kullanabileceği teknolojik uygulamalar

Bu yazı çeviridir. Çalışmanın orijinal hali için:

https://www.nwea.org/blog/2019/75-digital-tools-apps-teachers-use-to-support-classroom-formative-assessment/

İlginizi Çekebilir

40 iş günü Staj Planı

Sağlık Meslek Liseleri 40 iş günü Staj Planı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık Meslek Lisesi Kitapları ve Modülleri. smlogrencileri.com