Sağlık meslek lisesi yeni bölümler Staj

Sağlık Meslek Lisesi Yeni bölümlerin ( ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı, sağlık Bakım Teknisyenliği ) 11. sınıfta yani seneye staj yapıp yapmayacakları bilgi kirliliği nedeniyle maalesef yanlış yerlere gitmiştir. Özellikle öğrenciler 11.sınıfta staj var zannederek sevinmiştir ancak sonradan ciddi hayal kırıklığı olmuştur. Lütfen kaynak göstermeden öğrencilerimizi üzecek haberler yaymayalım.

Sağlık Meslek Lisesi Yeni bölümler Seneye yani, 2016-2017 eğitim öğretim yılında 11. sınıfta staj yapmayacaklar. Sadece 12.sınıfta yapacaklar.

İlginizi Çekebilir

Sağlık Hizmetleri Alanı ne istiyor?

Türkiye’deki tüm “Sağlık Hizmetleri Alan öğretmenlerinin” ortak görüş ve önerisi olduğunu düşündüğümüz ekteki yazıyı yakın …

21 Yorumlar

 1. Nerden öğreniyorsunuz acaba kız kardeşim sağlık lisesinde bu dönem sonu bölüm seçecek daha seneye göreceği dersleri belli değil biz de çok araştırdık fakat staj konusunda birşey bulamadık 12. Sınıfta diyen var 11. Sınıfta diyen var. Hatta geçen hafta meb bu yeni bölümleri staja çıkarmak için toplanmış. Nasıl öğreniyorsunuz ??

  • Bağlantılarımız var oralardan öğreniyoruz. İnşallah dediğiniz gibi olur 11.sınıfta da staja çıkarlar gönlümüz ondan yana biz de öğretmeniz. Evlatlarımızı heveslendirip kursaklarında bırakmak daha kötü inanın!

   • Tabiiki oyle bende saglik meslek cikisliyim ve okulda ne kadar ogretilmeye calisilirsa calisilsin hasta basinda ki gibi olmuyor fakat artik yeni bolumler boyle lutfen yeni duyumlar alirsaniz paylasmanizi rica ederim tesekkurler

   • bizimde bağlantımız var hatta sağlık akanıyla bire bir görüştük 11 sınıfta çıkacağız

 2. Ben 10. sinif ogrenciydim Bir yerde var bir yerde yok deniliyor kesin birey söyleyin artık lütfen

  • Melis kardeşim, ozaman şöyle yapalım şuan için bir acelesi yok. Yılı bitirelim zaten belli olacak. Umarım olur da siz de biz öğretmenlerde rahatlarız. Gönlümüz olmasından yana kuşkusuz. Ama yayınlanan ders programlarına göre 11 de ders var yıl boyu görünen o

 3. Kesin bir şey yok ama 1 gün bile olsa staj olsun diye yapılan çalışmalar var olumlu ilerlendiği söyleniyor.

 4. 11. Sinifin yazinda staj olmali bence cunku zaten 12.siniflar mezun olmus oluyor 12. Sinifdada zaten kesin staj vr
  Ebe yardimciligi dersleri 1 gunde kac saat ?

  • 2016 yeni Sağlık Meslek lisesi bölümlerinin ( hemşire yrd., ebe yrd., Sağlık bakım teknisyenliği )11. sınıfında yaz stajı yok bu kesin. Ebe yardımcılığı derslerinin günde kaç saat olacağı okullar açılınca Kültür dersleri ile birlikte belli olur. Muhtemel 8 saat kadar olacaktır.

 5. Saglik meslek lisesi 11sinif ogrencisiyim haftalik 44saat ders gorecegiz.Kultur dersleri de cok az universiteyi kazanmamizda cok zor olacak.Stajda sadece 12 sinifta var

 6. ben şuan lise 2 ye geçtim sağlık lisesindeyim lise 1 de iki dönemde teşekkür aldım ortalamam 76 bu yıl 2 dönemde taktir alsam bölüm olarak hemşire yardımcılığı gelirmi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık Meslek Lisesi Kitapları ve Modülleri. smlogrencileri.com